Reklama:

informacje o Elblagu - katalog firm -  w elblag

Parki i rezerwaty - Elbląg

czytano 7132 razy

Park Bażantarnia w Elblągu
 

Bażantarnia to piękny park leśny położony na skraju Wysoczyzny Elbląskiej, obejmujący 369 ha. Sfalowane, o niezwykle urozmaiconych formach, pasam wzgórz dochodzących do 150m n.p.m. poprzecinane głębokimi jarami i wyrwami wśród których płyną liczne, meandrujące potoki. Uroczy park naturalny pełen lesistych wzgórz, tajemniczych jarów i pięknych dolin. Srebrny Potok tak uformował malowniczą dolinę, że przypomina ona do złudzenia dolinę górską. To płuca Elbląga, piękne tereny rekreacyjne dające także wytchnienie w chwilach wolnych od pracy. W lesie i na jego obrzeżach można spotkać sarnę, jelenia, dzika, lisy. Najpiękniejszą grupę zwierząt stanowią ptaki. Na terenie Bażantarni występują wilga, sójka, dzięcioł, jastrząb, słowik, kokos. Bażantarnia jest odpowiednim miejscem na piesze i rowerowe wycieczki.
 

1. Szlak czerwony - EL-06-c - "Kopernikowski"

Na odcinku w Bażantarni bierze on swój początek przy restauracji Myśliwska, prowadzi dalej wzdłuż Srebrnego Potoku obok mostku Elewów i Parasola, przez Górę Jagiellońską do parkingu obok gajówki w Dąbrowie. Długość szlaku wynosi 4,5 km, a średni czas przejścia - ok. 1,5 godz.


2.
Szlak niebieski - EL-2101-n - "Okrężny" - podzielony jest na dwa odcinki:

a) szlak niebieski - "Leśny" - łatwy; biegnie od restauracji Myśliwska leśną drogą do Dąbrowy i dalej do Parasola, o długości 3,6 km, a średni czas przejścia wynosi 1 godz.
b) szlak niebieski - "Górski"- trudny, miejscami bardzo trudny; biegnie od Parasola licznymi jarami, wąwozami i wzgórzami przez Górę Ludową, Czarci Jar, Górę Sowią, Urwisko Krystyny do restauracji Myśliwska. Długość tego odcinka wynosi 6,4 km, a średni czas przejścia - ok. 2,5 godz.


3.
Szlak zielony - EL-2102-z - "Ścieżka Jaszczurek"

Jego początek znajduje się przy węźle szlaków, przed restauracją Myśliwska. Dalej szlak biegnie przez Belweder i Parasol do Stagniewa. Długość szlaku - 7 km, średni czas przejścia - ok. 2 godz.


4.
Szlak żółty - EL-2104-y - "Okólny"

Swój początek bierze przy pomniku przyrody, obok mostku na rzece Kumieli (w pobliżu pętli tramwajowej linii nr 2 przy ul. Marymonckiej). Dalej biegnie obok starego młyna (dawna Hamernia), przez mostek Elewów i obok cmentarza na Dębicy. Kończy swój bieg przed restauracją Myśliwska. Szlak określany jest jako łatwy, jego długość wynosi 9 km, a średni czas przejścia - ok. 3 godz.

 

autor: Telewizjamsi, żródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rezerwat_elblag_poart1.png    data edycji: 2011.06.03 21:13
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ELBLAG.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt z nami   |   Reklama na portalu   |    Redakcja   |   Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności   |   Projekt WORTALE.NET  |   Wydawca SOLUMA

| mapa witryny
| login