Reklama:

informacje o Elblagu - katalog firm -  w elblag

Jak zaplanować czas wolny w Gdańsku?

czytano 1871 razy

Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych miast w Polsce, które przyciąga bardzo wielu turystów. Wpływ ma na to fakt, że należy do Trójmiasta i znajduję się nad morzem. Stanowi idealny punkt wypadowy dla osób z województwa pomorskiego oraz przyległych im województw. Prócz kąpieli w Morzu Bałtyckim czy spacerach wzdłuż niego, możemy zwiedzić całe mnóstwo interesujących nasz miejsc.

Wśród najpopularniejszych miejsc jest Ulica Elektryków mieszcząca się w stoczni Gdańskiej. Znajdziemy tam mnóstwo kawiarni, pubów organizując różne wydarzenia kulturalne z artystami, malarzami czy poetami. Pozostając w klimatach artystycznych, warto odwiedzić klubokawiarnię Józefa Kafki; dowiecie się co siedzi w głowie tej osoby. Europejskie Centrum Solidarności posiada bardzo ciekawą wystawę poświęconą NSZZ „Solidarność". Dowiemy się z niej wszystkim niezbędnych rzeczy, które doprowadziły do upadku PRL. Jeśli chcecie znaleźć atrakcje na świeżym powietrzu, to zapraszamy Was na górę Gradową, skąd możecie podziwiać panoramę całego miasta. Wybierając się na spacer ulicami Gdańskie, nie możecie pominąć ulicy targowe, czyli Długi Targ. Prócz przejścia obok fontann, niesamowitych kapliczek i zabytkowych kościołów możemy odkryć tajemnicę bocznych uliczek miasta. Idąc sentymentalnymi miejscami, warto udać się za „zaspę” i obejrzeć niesamowite murale, które próbują nadać nieco życia i koloru PRL-owskiej zabudowie.

Bardzo popularnym miejscem odwiedzin jest Teatr Szekspirowski, gdzie znajdziemy jedne z najciekawszych przedstawień. Spektakl Gdańsk to przede wszystkim wciągające historię, miłosne intrygi i znakomity humor. Dodatkowo możemy wziąć udział w Festiwalu Szekspirowskim na, którym są prezentowane najciekawsze sztuki. Warto również wspomnieć, że sam Teatr posiada w pełni rozsuwany dach, będąc jedynym w swoim rodzaju. Wnętrze utrzymane jest w jasnych barwach, wykończone drewnem.

Gdańsk to nie tylko plaża i morze, ale również mnóstwo imprez sportowych, kulturalnych i naukowych. Jadąc do tego miasta postarajcie się zwiedzić kilka zabytków, obejrzeć murale czy wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym.

Informacja prasowa.

 data dodania: 2016.09.28 13:19
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ELBLAG.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt z nami   |   Reklama na portalu   |    Redakcja   |   Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności   |   Projekt WORTALE.NET  |   Wydawca SOLUMA

| mapa witryny
| login