Reklama:

informacje o Elblagu - katalog firm -  w elblag

Jak bezpiecznie wrócić do domu po zakrapianej zabawie?

czytano 2136 razy

Poruszanie się nocą po mieście zawsze w mniejszym bądź większym stopniu wiąże się z pewnym zagrożeniem. Podczas nocnych podróży, a szczególnie powrotów z zakrapianych spotkań i imprez, kiedy w głowie szumi jeszcze alkohol i słyszymy echa dobrej zabawy, powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kontroluj swój stan podczas zabawy

W przypadku spożywania alkoholu podczas imprezy, warto orientacyjnie badać swój stan nietrzeźwości, aby móc uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Kalkulator alkoholu jest prostym, dostępnym online pomocnikiem, który poda przybliżoną zawartość alkoholu we krwi oraz czas do wytrzeźwienia. Wystarczy podać odpowiednie dane, takie jak płeć, wiek, masę ciała, wzrost oraz ilość i rodzaj wypitego alkoholu. Pamiętajmy jednak, że kalkulator promili online nie zastąpi nigdy profesjonalnego alkomatu – jak możesz przeczytać na stronie wirtualnyalkomatonline.pl.

Powrót ze znajomym lub rodziną

Jeśli w naszym towarzystwie znajdował się zaufany przyjaciel lub członek rodziny, który nie spożywał alkoholu i wykaże chęć podwiezienia nas do domu, będzie to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja. Unikniemy powrotu taksówką i autobusem, co zaoszczędzi nasz czas i co najważniejsze – zwiększy bezpieczeństwo. Wspomniana sytuacja statystycznie zdarza się niestety rzadko i jesteśmy zmuszeni do innych środków transportu.

Taksówka czy autobus

Powrót taksówką jest kolejną względnie bezpieczną opcją. Transport spod miejsca, w którym odbywała się uroczystość, pod sam dom jest komfortowy i pozwala uniknąć przemieszczania się niebezpiecznymi dzielnicami po zmroku. W przypadku przejazdem autobusem nocnym wiąże się to z dojściem na przystanek oraz do domu po wyjściu z autobusu. W nocnej komunikacji miejskiej możemy jednak natknąć się na potencjalne niebezpieczeństwo. Przed imprezą warto zostawić w domu większe ilości gotówki oraz cenne przedmioty. Podczas podróży autobusem zaleca się dyskretne używanie markowych telefonów czy zegarków. Klucze, portfel, odtwarzacz MP3 i smartfon najlepiej przechowywać w wewnętrznych kieszeniach kurtki, płaszcza bądź marynarki.

Powrót pieszo

Powrót do domu na piechotę jest najbardziej ryzykowną opcją, szczególnie jeśli na naszej drodze stoją niebezpieczne dzielnice, wąskie przejścia podziemne lub niedoświetlone uliczki.

W wyżej wymienionych przypadkach najlepiej wezwać taksówkę i nie martwić się o potencjalne niebezpieczeństwa na naszej drodze powrotnej.data dodania: 2016.12.20 15:16
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ELBLAG.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt z nami   |   Reklama na portalu   |    Redakcja   |   Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności   |   Projekt WORTALE.NET  |   Wydawca SOLUMA

| mapa witryny
| login