Reklama:

informacje o Elblagu - katalog firm -  w elblag

Jak wybrać odpowiedni materac?

czytano 1062 razy

Dobre materace to wartościowy zakup, ale nie tylko komfort podczas odpoczynku, ale także zdrowie zależy od ich, jakości. Właściwy dobór materaca może być niezawodną pomocą w leczeniu bezsenności, bólu mięśni i kręgosłupa, chorób alergicznych. Zapewniając wygodny i zdrowy sen, łatwiej jest poradzić sobie z uczuciem ciągłego zmęczenia i drażliwości. Zanim pójdzie się do sklepu, trzeba wiedzieć, jaki w danym przypadku będzie najwłaściwszy materac.

Jak wybrać odpowiedni materac?

  Wybór optymalnego materaca nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie tylko rozmiar łóżka i osobiste preferencje, ale także wiele innych czynników powinno być brane pod uwagę.

Jakie są materace?

   W każdym sklepie meblowym oferowane będą dziesiątki materacy na każdy gust i budżet. Jak wybrać materac, który pomoże ciału odpocząć i będzie służył przez wiele lat? Jakość materaca zależy od jego wypełnienia. Najczęściej sprężyny są ukryte pod tapicerką, jednak są też inne. A niektóre modele w ogóle nie zawierają sprężyn, zapewniając elastyczność za pomocą innych materiałów.

  Materace sprężynowe są wyposażone w zależne i niezależne sprężyny. W pierwszym przypadku sprężyny przeplatają się ze sobą w określony sposób, a w drugim każda sprężyna jest w oddzielnym woreczku tkaninowym. Materace z niezależnymi blokami sprężystymi są wygodniejsze, ponieważ sprężyny odizolowane od siebie lepiej dopasowują się do kształtu ciała. Duża ilość sprężyn na metr kwadratowy jest standardem dla większości materacy tego typu, co sprawia, że materac jest bardzo wygodny.

  Materace lateksowe to blok sztucznego lub naturalnego lateksu, włókna kokosowego, a także różnorodne syntetyczne materiały. Naturalny materiał charakteryzujący się elastycznością, jest hipoalergiczny i anatomiczny. Materac z lateksu jest wytrzymały, doskonale przepuszcza powietrze i się nie odkształca. Ponadto lateks jest higieniczny i zapewnia dobre podparcie kręgosłupa.

  Pianka poliuretanowa. Materiał, który charakteryzuje się wysoką elastycznością, dobrą oddychalnością i jest hipoalergiczny. Odmianą jest zaawansowany technologicznie wypełniacz do materacy na bazie poliuretanu, trwały i niezawodny. Jest to pianka wiskoelastyczna, której komórki są podobne do małych sprężyn, ściskane pod wpływem masy ciała.Ten innowacyjny materiał hipoalergiczny ma efekt pamięci i zapewnia najbardziej naturalną pozycję kręgosłupa, bez zakłócania krążenia krwi podczas odpoczynku.

  Kokos. Elastyczny, trwały i hipoalergiczny materiał o wysokich właściwościach bakteriobójczych i stosowany, jako wypełniacz do twardych materacy.

  Materace ortopedyczne zostały zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnego wsparcia kręgosłupa przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego. Dopasowuje się do anatomicznych konturów ciała, zapobiegając drętwieniu kończyn i innym rodzajom dyskomfortu. Konieczny jest dla osób cierpiących na ból kręgosłupa, a także choroby więzadeł i stawów. A dla zdrowych ludzi wysokiej, jakości materac ortopedyczny będzie skutecznie zapobiegał problemom z plecami.

Który materac wybrać?

  Głównym kryterium wyboru materaca są osobiste preferencje, ale należy wziąć pod uwagę inne punkty, takie jak waga i wiek, a także stan zdrowia. Biorąc pod uwagę wzrost, wagę i wiek, osoby otyłe wolą twarde materace, szczupli miękkie, na przykład z niezależnymi sprężynami lub wypełniaczem lateksowym. Ludzie średniej budowy ciała mogą wygodnie spać na dowolnym materacu.

  Wiek jest również bardzo ważny, dla osób starszych lekarze nie zalecają spania na materacach o dużej twardości, ponieważ może to powodować problemy z kręgosłupem i krążeniem krwi. Trudniej jest wybrać materac dla dziecka. Dzieciom w wieku szkolnym i młodzieży są zwykle polecane twarde sprężynowe materace, na przykład z syntetycznych materiałów piankowych. Materac dziecięcy musi być trwały, dzieci z pewnością będą skakać i bawić się. Przy wyborze materaca dla bardzo małych dzieci głównym kryterium będzie higroskopijność. Idealnym rozwiązaniem może być materac o grubości 3–7 cm wypełniony włóknem kokosowym.

  Najlepszym materacem dla dwóch osób jest model o średniej twardości z niezależnymi sprężynami. Jeśli jeden z śpiących często przewraca się we śnie lub wstaje, druga połowa materaca pozostaje nieruchoma. Materac nie powinien być za krótki, ale jeszcze ważniejsze jest, aby pasował do rozmiaru podstawy łóżka i nie wisiał nad krawędzią. Szerokość pojedynczego materaca wynosi od 80 cm, podwójnego od 160 cm.

Stan zdrowia decyduje o wyborze materaca

  Naturalne materiały są przyjazne dla środowiska i trwałe, ale wiele z nich jest przeciwwskazanych dla alergików, więc jeśli ktoś jest skłonny do alergii, powinien preferować materiały syntetyczne. Osobom z chorobami kręgosłupa lędźwiowego zaleca się zwracanie uwagi na miękkie modele, które zapewniają dobre podparcie lędźwiowe. Materace średnio twarde są idealne dla osób z problemami z kręgosłupem piersiowym. Twarde materace są bardziej odpowiednie dla osób cierpiących na ból w górnej części pleców i chorych na osteochondrozę, a także dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoją postawę.

Artykuł partnera.data dodania: 2019.06.27 11:21
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ELBLAG.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt z nami   |   Reklama na portalu   |    Redakcja   |   Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności   |   Projekt WORTALE.NET  |   Wydawca SOLUMA

| mapa witryny
| login