Reklama:

informacje o Elblagu - katalog firm -  w elblag

Rynek nieruchomości w Elblągu

czytano 1030 razy

Kilka lat temu elbląski rynek nieruchomości przeżywał głęboki kryzys. W mieście stopniowo malał popyt na mieszkania i następował spadek cen. Sytuacja w Elblągu stawała się coraz gorsza i miasto było określane jako czarna plama na mapie Polski. Wówczas mieszkania były tam najtańsze w całym kraju. Jak obecnie wygląda rynek nieruchomości w Elblągu? Czy inwestowanie w nieruchomości w tym rejonie się opłaca?

Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości w Elblągu znacznie się poprawiła. Nastąpił wzrost napływu osób z okolicznych gmin. To sprawia, że pobyt na nowe mieszkania w Elblągu stale rośnie. Przyjezdni traktują miasto jako furtkę do Trójmiasta. Nieruchomości w Elblągu są znacznie tańsze, a dzięki trasie S7 dojazd zajmuje około godziny. Warto jednak od razu obalić mit o tym, że mieszkańcy Trójmiasta decydują się na zakup mieszkania w tym mieście. Głównymi nabywcami są osoby z miejscowości położonych w pobliżu Elbląga, dla których mieszkania w innych rejonach są za drogie. To sprawia, że napływ nowych mieszkańców jest na tyle wysoki, że nieruchomości również drożeją, ale nadal pozostają na zadowalającym poziomie.

Sytuacja na rynku pierwotnym w Elblągu

Rynek nieruchomości w Elblągu odżywa. To sprawia, że powstaje na nim coraz więcej inwestycji. Jednak wciąż pozostaje w tyle za innymi miastami. Obecnie w Elblągu dostępnych jest 77 nowych mieszkań w 4 inwestycjach. Średnia cena za m2 wynosi 4842,31 zł, a metraż 68,38 m2. Takie lokale idealnie nadają się na inwestowanie w nieruchomości. Warto wspomnieć, że na rynku pierwotnym w Elblągu nie ma żadnego mieszkania, w którym cena za m2 wynosiłaby więcej niż 6000 zł. W mieście dominują nieruchomości 2-, 3- i 4-pokojowe. Najczęściej dostępne są w metrażach 35-80 m2. Zdarzają się pojedyncze większe nieruchomości, natomiast nie ma żadnego lokalu poniżej 35 m2. W takiej sytuacji za nowe mieszkania w Elblągu zapłacimy średnio do 350000 zł. Zdarzają się też droższe nieruchomości, ale za żadną z nich nie zapłacimy więcej niż 1000000 zł.

A czy warto zamieszkać w Elblągu?

Elbląg to jedno z najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim i jedno z najstarszych w Polsce. To sprawia, że może się ono poszczycić bogatą historią i ciekawymi zabytkowymi budynkami. Ważną zaletą miasta jest również jego położenie. Przede wszystkim Elbląg leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego, a to zapewnia mieszkańcom malownicze widoki i ciekawe wycieczki Kanałem Elbląskim. To sprawia, że ludzie chętniej decydują się na mieszkanie w tym mieście. Jednak największą przyczyną wzrostu napływu ludności do Elbląga jest rozwój gospodarki, a także rozbudowa dróg krajowych. Położenie miasta przy trasach S7 i S22 sprawia, że dojazd do innych miejscowości staje się znacznie szybszy. Warto też wspomnieć, że przez Elbląg będzie prowadzić najkrótsza trasa z zachodu na wschód Europy. To wszystko doprowadzi do jeszcze większego rozwoju miasta.

Artykuł napisany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pldata dodania: 2019.09.06 11:02
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ELBLAG.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt z nami   |   Reklama na portalu   |    Redakcja   |   Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności   |   Projekt WORTALE.NET  |   Wydawca SOLUMA

| mapa witryny
| login